Testowanie oprogramowania – testy manualne

Testowanie oprogramowania

 

Systemy informatyczne oraz wszelkiego rodzaju aplikacje to elementy naszej codzienności, bez których ciężko dzisiaj wyobrazić sobie życie. Dla każdego użytkownika kluczowe jest prawidłowe i bezawaryjne działanie wykorzystywanego oprogramowania. Ewentualne usterki, błędy, awarie w wytworzonym oprogramowaniu mogą doprowadzić nie tylko do strat finansowych, ale również do daleko idącej w skutkach utraty reputacji biznesowej i wizerunkowej.

Testowanie oprogramowania to kluczowy element budowy i działania każdego systemu, aplikacji internetowej. Jednym z najpopularniejszych i najefektywniejszych rodzajów testów są testy manualne, czyli przeprowadzane ręcznie. Jest to również rodzaj testów oprogramowania, który nie wymaga długich przygotowań i może być zrealizowany stosunkowo szybko.

Jesteśmy firmą skupiająca ekspertów w dziedzinie testowania oprogramowania. Świadczymy usługi między innymi wspomnianych testów manualnych, również na żądanie. Realizujemy pełny zakres testów, stosując najlepsze techniki testowania dopasowane do aplikacji, dostępnego budżetu oraz wymagań klienta. W zakresie testów manualnych wykonujemy wszystkie typy testów oraz na wszystkich poziomach testów.

Nasze zespoły testerskie składają się certyfikowanych testerów oprogramowania. Zdecydowana większość specjalistów posiada bogate wieloletnie doświadczenie testerskie, poparte realizacją projektów dla największych rynkowych marek. Jesteśmy w stanie w krótkim czasie, na żądanie, dostarczyć gotowe, samoorganizujące się zespoły testerskie z pełną paleta kompetencji specjalistycznych.

Z uwagi na mnogość zrealizowanych projektów w wielu obszarach, zapewniamy często także wiedzę domenową. Bardzo dobrze czujemy się w zwinnych metodykach wytwarzania oprogramowania, ale model waterfall również nie jest nam obcy.

Tomasz Stelmach CEO & Founder

Celem testowania oprogramowania jest zapewnienie możliwie najwyższej jakości oprogramowania, a co za tym idzie, zminimalizowanie ryzyka wystąpienia usterek, awarii podczas użytkowania produktu”.

Jesteśmy młodą, bardzo elastyczną firmą, którą wyróżnia wyjątkowo indywidualne podejście do klienta. Nie boimy się wyzwań, szeroko pojęty proces testowy nie ma dla nas tajemnic. Gwarantujemy kompetencje, profesjonalizm, elastyczne podejście do każdego klienta i projektu. Jesteśmy niewielką (chociaż cały czas rośniemy w siłę), ale zgraną grupą specjalistów ds. testów, którzy są pasjonatami zapewniania jakości oprogramowania. Dlatego z pewnością zaoferujemy bardzo dobre finansowe warunki współpracy, dystansując duże, komercyjne firmy outsourcingowe. Jakość naszych specjalistów jest na najwyższym rynkowym poziomie – ale o tym przekonacie się już sami! Zapraszamy do kontaktu!

Jeśli Wasza firma jest zainteresowana usługami szeroko pojętego testowania oprogramowania, skontaktuj się z nami, a na pewno ustalimy błyskawicznie wszystkie szczegóły. Dobrze rozumiemy, że testowanie oprogramowania to temat techniczny i specjalistyczny, dlatego wszystkie zagadnienia w razie potrzeby tłumaczymy od zera, przygotowując tematyczne prezentacje i opisowe dokumenty. Jasno deklarujemy zakres i typy planowanych prac oraz omawiamy spodziewane efekty i rezultaty poszczególnych prac. Jesteśmy również firmą świadczącą usługi szkoleniowe z testowania oprogramowania, więc możemy precyzyjnie przybliżyć każdy temat w obrębie jakości oprogramowania.

Bezpłatnie przygotujemy, szczegółową i przejrzystą wycenę. Mamy kilka możliwości rozliczania się za wykonane prace. Staramy się wykonywać klarowne i precyzyjne szacowania, więc nasz feedback jest konkretny i zawsze mocno indywidualny.

Popularne czynności testowe

Analiza systemu, testowanych funkcjonalności

Na życzenie klientów wykonujemy analizę systemów, aplikacji pod względem jakości oprogramowania. Skupiamy się na wszystkich dostępnych funkcjonalnościach, bądź na tych najbardziej krytycznych. Dokonujemy analizy, zbieramy wnioski i przekazujemy je klientowi. Analiza systemu jest pierwszym etapem przygotowania do usługi testowania nowego systemu.

Tworzenie scenariuszy i przypadków testowych

Na podstawie analizy systemu, pozyskanych informacji, wiedzy specjalistycznej i doświadczenia, opracowujemy i tworzymy scenariusze testowe oraz przypadki testowe. Dzięki tym artefaktom, porządkujemy i standaryzujemy proces testowy, a także mamy możliwość mierzenia postępu prac testowych. Scenariusze testowe pozwalają nam również utrzymywać przed klientem pełną transparentność z wykonywanych prac.

Przygotowywanie, tworzenie danych testowych

W ramach prac testowych, przygotowujemy i tworzymy dane testowe, na potrzeby przeprowadzanych testów. „Dobre dane testowe to dobre testy!”. Trzymamy się tej kluczowej zasady i dzięki temu nasze testy są efektywne i właściwe. Korzystamy z danych dostarczonych przez klienta, tworzymy je sami, a nawet programujemy odpowiednie generatory danych testowych.

Wykonywanie testów w oparciu o najlepsze techniki testowania

Podczas wykonywania testów korzystamy z najlepszych i dopasowanych do danej sytuacji technik testowania, np.:

 • klasy równoważności
 • wartości brzegowe
 • tablice decyzyjne
 • diagramy przejść
 • drzewa klasyfikacji
 • przypadki użycia
 • pokrycie przepływu sterowania danymi
 • techniki oparte o składnie
 • zgadywanie błędów
 • testowania oparte o listy kontrolne
 • testowanie eksploracyjne
 • analiza przepływu sterowania
 • analiza przepływu danych
 • analiza statyczna strony www
Kompleksowa usługa testowania oprogramowania (outsourcing QA)

Świadczymy usługi pełnego procesu testowania oprogramowania, w formie usługi zewnętrznej. Możesz przekazać nam cały proces testowania oprogramowania i nie martwić się o nieplanowane wydatki, ciągłą rotację testerów, czy ich rekrutacje. Wszystkim się zajmiemy – a Ty możesz skupić się na swoim biznesie!

Konsultacje, opracowanie procesu testowego

Świadczymy również usługi konsultacyjne. Pracujemy koncepcyjnie, a następnie wdrażamy kompleksowy, profesjonalny proces testowania oprogramowania dedykowany pod konkretny projekt czy firmę. Pomagamy w budowie działów jakości oprogramowania.

Audyty, testy akceptacyjne, niezależne testy

Bazując na latach doświadczenia, dziesiątkach projektów, zdobytej wiedzy – przeprowadzamy profesjonalne audyty systemów oraz procesów w Waszych firmach. Przeprowadzamy również niezależne testy akceptacyjne. Tworzymy plany testów, wykonujemy zaplanowane testy, dostarczamy raporty oraz obiektywnie opiniujemy i oceniamy jakość oprogramowania.

Raportowanie testów

Tworzymy raporty cząstkowe, całościowe i podsumowujące. Wygląd, zakres, szczegółowość raportowania jest ustalana indywidualnie z klientem.

Testowanie manualne (ręczne)

Wykonywane typy testów:

 • testowanie funkcjonalne
 • testowanie strukturalne
 • testowanie regresji
 • Testowanie potwierdzające
 • testowanie statyczne
 • testowanie dynamiczne
 • testy czarnoskrzynkowe
 • testy białoskrzynkowe

 

Testy wykonujemy również na każdym poziomie testowania:

 • testowanie jednostkowe,
 • testowanie integracyjne
 • testowanie systemowe
 • testowanie akceptacyjne

Dlaczego my?

Zaplanujemy i wdrożymy najbardziej dopasowany i efektywny proces testowy w Twojej firmie. Solidne podstawy dają gwarancję sukcesu.

 

1

Weźmiemy na siebie cały etap testowania oprogramowania w Twoim projekcie. Nie martw się o jakość oprogramowania – zostaw to profesjonalistom. 

 

2

2

Wykonujemy wszystkie typy testów na każdym poziomie testowania. Mamy kompletne kompetencje testerskie i bogate doświadczenie zawodowe.

3

Wykonamy dla Ciebie testy na żądanie. Nie musisz już rekrutować i utrzymywać dodatkowych specjalistów na chwilowe potrzeby projektowe.

 

4

Zlecenie testów na zewnątrz pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i czas oraz zoptymalizuje zasoby ludzkie Twojej firmy.

5

Szybkie wdrożenie w projekt, dzięki doświadczonym specjalistom i wyniesionemu doświadczeniu z wielu projektów.

 

6

Outsourcing, body leasing

Outsourcing całego procesu testowego bądź jego części, to coraz częstsza praktyka na rynku z uwagi na rosnące koszty utrzymania specjalistów IT , dużą rotację oraz coraz poważniejsze trudności w ich rekrutacji.

A może chcesz mieć sprawdzone kompetencje na co dzień w swoim zespole? Nic prostszego! Możesz wynająć od nas specjalistów o ściśle określonych umiejętnościach. Outsourcujemy specjalistów na żądanie, na krótsze i te bardzo długie projekty. A to wszystko od „od ręki”, bez ponoszenia kosztów na rekrutacje i wewnętrzne utrzymanie pracownika.

Prowadzimy popularny kurs online, szkolimy stacjonarnie i online, uczestniczmy w konferencjach testerskich, wykładamy na uczelniach wyższych, pracujemy dla dużych rynkowych firm. Mamy świetną bazę osób związanych z testami ( zarówno osób doświadczonych, jak i początkujących). Wielu naszych kursantów chce się ciągle rozwijać, bądź czeka na swoją pierwszą pracę. Jeśli Wasza firma ma mniejszy budżet na nowe osoby, to możemy zaproponować również młodych, zdolnych juniorów po gruntownym przeszkoleniu i ze sporą wiedzą oraz umiejętnościami. Jeśli jest taka potrzeba, to we własnym zakresie doszkolimy te osoby z technologii, narzędzi używanych w Waszych firmach! Mamy duże możliwości poleceń i outsourcingu osób do szeroko pojętych testów oprogramowania.

Zostań naszym klientem, powierz nam cały proces testowy i nie martw się o jakość oprogramowania. Pomożemy również w koncepcyjnym wypracowaniu, wdrożeniu  i skoordynowaniu całego procesu testowego.

Współpracujemy z klientami w ramach przeprowadzania niezależnych testów oprogramowania, testów na żądanie, a także pełnej usługi testowania oprogramowania, delegując zespoły testerów do projektów klienta.

A czy zastanawiałeś się kiedyś, czy w Twojej firmie proces jakości oprogramowania przebiega poprawnie?

Jako zespół doświadczonych specjalistów, którzy mają za sobą już dziesiątki projektów dla rynkowych firm, przeprowadzimy profesjonalny audyt Twojego procesu testowania oprogramowania! Oprócz oceny, wniosków, spostrzeżeń, przedstawimy proces poprawy i optymalizacji wszystkich badanych aspektów. Zaproponujemy i wyjaśnimy nowe rozwiązania, wpisujące się w oczekiwania i wymagania klienta. Usprawnij proces testowania i wejdź na wyższy poziom biznesowy!