Tylko do końca lipca możesz skorzystać z opcji DOFINANSOWANIA 60% ceny na dowolne szkolenie! Złóż wniosek

Zapraszamy na darmowy WEBINAR: Podstawy organizacji testów: doświadczenia z projektów – 08.08.2024. Zapisz się.

Testy wydajnościowe

Testowanie wydajnościowe

 

Testy wydajnościowe są specjalistycznym, ale jednocześnie powszechnym i bardzo ważnym rodzajem testów w przekroju całego procesu testowego niemal każdego oprogramowania. Testowanie wydajności to proces testowania oprogramowania stosowany do weryfikacji szybkości, czasu odpowiedzi, stabilności, niezawodności, skalowalności i wykorzystania zasobów aplikacji pod określonym obciążeniem. Firmy przeprowadzą testy wydajności w celu zidentyfikowania wąskich gardeł związanych z wydajnością oprogramowania. Testy wydajnościowe to forma weryfikacji oprogramowania, która koncentruje się na tym, jak system, działa pod określonym obciążeniem. Testy wydajnościowe należą do grupy testów niefunkcjonalnych.

Warto również już na samym początku wspomnieć, że testów wydajnościowych nie przeprowadzamy ‘manualnie’, musimy skorzystać z dedykowanego do tego celu oprogramowania, technicznych kompetencji ludzkich, czy zagadnień z dziedziny automatyzacji testów. 

 

Rodzaje testów wydajnościowych

 • Testowanie wydajnościowe
 • Testowanie obciążenia
 • Testowanie przeciążające
 • Testowanie wytrzymałościowe
 • Testowanie przepustowości
 • Testowanie skalowalności
 • Testowanie skokowe
 • Testowanie współbieżności

Jeśli oprogramowanie w Twojej firmie potrzebuje testów wydajnościowych, to jesteś we właściwym miejscu! Otoczymy Was profesjonalną opieką specjalistów. Wykonujemy testy wydajnościowe na dowolnym obciążeniu również w oparciu o rozwiązania chmurowe.

 

Tomasz Stelmach

CEO & Founder

Jesteśmy dostawcą, elastycznych, dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań z dziedziny szeroko pojętego testowania oprogramowania, w tym przede wszystkim automatyzacji testów i testowania wydajnościowego. Mamy doświadczenie w przeprowadzaniu testów wydajnościowych dla mniejszych, jak i tych dużych organizacji. Wiele lat doświadczeń naszych programistów testów, testerów automatyzujących pozwala nam realizować nawet te trudne, skomplikowane projekty. Mamy pełną świadomość tego, iż każdy klient, każda firma i każdy projekt jest zupełnie osobnym przypadkiem i często ma inne wymagania, oczekiwania i cele. Dlatego każde zlecenie traktujemy indywidualnie, ale nie zapominając o standardach i najlepszych praktykach działań.

Jesteśmy w stanie realizować testy wydajnościowe dla wszystkich typów systemów i aplikacji oraz z wykorzystaniem najpopularniejszych na rynku technologii, rozwiązań, narzędzi.

Bezpłatnie przygotujemy, szczegółową i przejrzystą wycenę. Mamy kilka możliwość rozliczania się za wykonane prace. Staramy się wykonywać klarowne i precyzyjne szacowania, więc nasz feedback jest konkretny i zawsze mocno indywidualny.

Popularne czynności testowe

Testy wydajnościowe na żądanie

Na życzenie klientów wykonujemy pełną paletę testów wydajnościowych. Programujemy testy wydajnościowe według wymagań klienta oraz dostępnej dokumentacji. Wdrażamy i uruchamiamy zadeklarowane zestawy testowe.

Budowa od zera procesu testowania wydajnościowego

Jesteśmy ekspertami w budowie procesów automatyzacji testów, w tym testów wydajnościowych, również dla największych korporacji. Proces budowy procesów automatyzacji testów rozpoczynamy od prac koncepcyjnych, a kończymy na wdrożeniach gotowych usług. 

Audyt procesu automatyzacji testów, testów wydajnościowych

Bogate doświadczenie, wyniesione z wielu projektów naszych specjalistów, pozwala nam przeprowadzać efektywne audyty procesów szeroko pojętego testowania oprogramowania u naszych klientów. Dostarczamy transparentne opinie i wnioski z przeprowadzonych analiz, ale przede wszystkim dajemy propozycje usprawnień i optymalizacji.

Podpowiemy jak zoptymalizować koszty oraz podnieść skuteczność testów poprzez dobór technologii, narzędzi, zarządzanie danymi testowymi oraz szybkie uruchamianie testów w procesie CI\CD.

Tworzenie szczegółowych raportów, metryk i propozycje usprawnień

Tworzymy szczegółowe informacje, raporty i metryki z przeprowadzanych testów. Opiniujemy oraz na podstawie naszego doświadczenia oraz kompetencji, dajemy propozycję usprawnień i optymalizacji oprogramowania.

Standardowy proces testowania wydajności

 • Identyfikacja środowiska testowego
 • Identyfikacja kryteriów akceptacji wydajności
 • Planowanie i projektowanie testów wydajności
 • Konfigurowanie środowiska testowego
 • Implementacja testów
 • Uruchomianie testów
 • Zbieranie wyniki testów, udostępnianie raportów

Standardowe metryki testowania wydajności

 • Czas odpowiedzi
 • Czas oczekiwania
 • Średni czas ładowania
 • Szczytowy czas odpowiedzi
 • Wskaźnik błędów
 • Równocześni użytkownicy
 • Żądania na sekundę
 • Transakcje zakończone/nieudane
 • Zużycie procesora
 • Wykorzystanie pamięci

Dlaczego my?

Zaplanujemy i wdrożymy najbardziej dopasowany i efektywny proces testów wydajnościowych w Twojej firmie.

1

Weźmiemy na siebie cały etap testowania wydajnościowego. Nie martw się o jakość oprogramowania – zostaw to profesjonalistom.

 

2

2

Wykonujemy wszystkie rodzaje testów wydajnościowych. Mamy kompletne kompetencje testerskie i bogate doświadczenie zawodowe.

3

Wykonamy dla Ciebie testy wydajnościowe na żądanie. Nie musisz już rekrutować i utrzymywać dodatkowych specjalistów na chwilowe potrzeby projektowe.

 

4

Zlecenie testów na zewnątrz pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i czas oraz zoptymalizuje zasoby ludzkie Twojej firmy.

5

Szybkie wdrożenie w projekt, dzięki doświadczonym specjalistom i wyniesionemu doświadczeniu z wielu projektów.

 

6

Outsourcing, body leasing

Outsourcing całego procesu testowego bądź jego części, to coraz częstsza praktyka na rynku z uwagi na rosnące koszty utrzymania specjalistów IT , dużą rotację oraz coraz poważniejsze trudności w ich rekrutacji.

A może chcesz mieć sprawdzone kompetencje na co dzień w swoim zespole? Nic prostszego! Możesz wynająć od nas specjalistów o ściśle określonych umiejętnościach. Outsourcujemy specjalistów na żądanie, na krótsze, i te bardzo dłuższe projkety. A to wszystko od „od ręki”, bez ponoszenia kosztów na rekrutacje i wewnętrzne utrzymanie pracownika.

Prowadzimy popularny kurs online, szkolimy stacjonarnie i online, uczestniczmy w konferencjach testerskich, wykładamy na uczelniach wyższych, pracujemy dla dużych rynkowych firm. Mamy świetną bazę osób związanych z testami ( zarówno osób doświadczonych, jak i początkujących). Wielu naszych kursantów chce się ciągle rozwijać, bądź czeka na swoją pierwszą pracę. Jeśli Wasza firma ma mniejszy budżet na nowe osoby, to możemy zaproponować również młodych, zdolnych juniorów po gruntownym przeszkoleniu i ze sporą wiedzą oraz umiejętnościami. Jeśli jest taka potrzeba, to we własnym zakresie doszkolimy te osoby z technologii, narzędzi używanych w Waszych firmach! Mamy duże możliwości poleceń i outsourcingu osób do szeroko pojętych testów oprogramowania.

Zostań naszym klientem, powierz nam cały proces testowy i nie martw się o jakość oprogramowania. Pomożemy również w koncepcyjnym wypracowaniu, wdrożeniu i skoordynowaniu całego procesu testowego.

Współpracujemy z klientami w ramach przeprowadzania niezależnych testów oprogramowania, testów na żądanie, a także pełnej usługi testowania oprogramowania, delegując zespoły testerów do projektów klienta.

A czy zastanawiałeś się kiedyś, czy w Twojej firmie proces jakości oprogramowania przebiega poprawnie?

Jako zespół doświadczonych specjalistów, którzy mają za sobą już dziesiątki projektów dla rynkowych firm, przeprowadzimy profesjonalny audyt Twojego procesu testowania oprogramowania! Oprócz oceny, wniosków, spostrzeżeń, przedstawimy proces poprawy i optymalizacji wszystkich badanych aspektów. Zaproponujemy i wyjaśnimy nowe rozwiązania, wpisujące się w oczekiwania i wymagania klienta. Usprawnij proces testowania i wejdź na wyższy poziom biznesowy!