Testy automatyczne – automatyzacja testów

Automatyzacja testów

 

Testowanie automatyczne – jest to jedna z najefektywniejszych technik testowania oprogramowania, polegająca na weryfikacji i porównywaniu rzeczywistych wyników z oczekiwanymi.

Automatyzacja testów to proces biznesowo-techniczny. Jak wszystkie pomysły, rozwiązania i postępowania, które są wdrażane w organizacjach, również automatyzację testów stosuje się, by ostatecznie skorzystać z zalet danej metody i przekuć wartość dodaną w konkretne, wymierne rezultaty biznesowe.

 

Zalety i korzyści wynikające z posiadania automatyzacji testów:

 • Krótszy czas dostarczania oprogramowania
 • Szybsza informacja zwrotna
 • Oszczędność budżetu
 • Uwalnia czas testerów manualnych
 • Niezawodność
 • Reużywalność
 • Zapewnienie szerszego pokrycia testów
 • Wykonywanie testów, których testerzy nie mogą wykonać manualnie
 • Możliwość wykonywania bardziej złożonych testów

Jeśli w Twojej firmie nadal nie ma automatyzacji testów, bądź istniejące procesy nie działają wystarczająco dobrze, to jesteś we właściwym miejscu! Otoczymy Was profesjonalną opieką specjalistów.

 

Tomasz Stelmach

CEO & Founder

Jesteśmy dostawcą, elastycznych, dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań z dziedziny szeroko pojętego testowania oprogramowania, w tym przede wszystkim automatyzacji testów. Mamy doświadczenie w budowie procesu automatyzacji testów i robotyzacji procesów biznesowych od zera dla wielu komercyjnych projektów. Wiele lat doświadczeń naszych programistów testów, testerów automatyzujących pozwala nam realizować nawet te trudne, skomplikowane projekty, gdzie zachodzi potrzeba koncepcyjnego zaprojektowania od nowa całych procesów. Mamy pełną świadomość tego, iż każdy klient, każda firma i każdy projekt jest zupełnie osobnym przypadkiem i często ma inne wymagania, oczekiwania i cele. Dlatego każde zlecenie traktujemy indywidualnie, ale nie zapominając o standardach i najlepszych praktykach działań.

Jesteśmy w stanie realizować automatyzację testów dla wszystkich typów systemów i aplikacji (internetowych, mobilnych, desktopowych) oraz z wykorzystaniem najpopularniejszych na rynku technologii, rozwiązań, narzędzi.

Automatyzujemy testy każdego typu:

 • testy modułowe (jednostkowe)
 • testy integracyjne – testy API
 • testy UI (front)

Bezpłatnie przygotujemy, szczegółową i przejrzystą wycenę. Mamy kilka możliwość rozliczania się za wykonane prace. Staramy się wykonywać klarowne i precyzyjne szacowania, więc nasz feedback jest konkretny i zawsze mocno indywidualny.

Popularne czynności testowe

Testy automatyczne na żądanie

Na życzenie klientów wykonujemy analizę systemów, aplikacji pod względem wykorzystania, implementacji i korzyści z automatyzacji testów. Programujemy testy automatyczne według wymagań klienta. Wdrażamy i uruchamiamy zadeklarowane zestawy testów

Budowa od zera procesu automatyzacji testów

Jesteśmy ekspertami w budowie procesów automatyzacji testów, również dla największych korporacji. Proces budowy procesów automatyzacji testów rozpoczynamy od prac koncepcyjnych, a kończymy na wdrożeniach gotowych usług. Zwykle pracujemy w oparciu o PoC (Proof of concept), po to, aby klient już na początku współpracy wiedział dokładnie jakie mogą być rezultaty zleconych usług. 

Audyt procesu automatyzacji testów

Bogate doświadczenie, wyniesione z wielu projektów naszych specjalistów, pozwala nam przeprowadzać efektywne audyty procesów szeroko pojętego testowania oprogramowania u naszych klientów. Dostarczamy transparentne opinie i wnioski z przeprowadzonych analiz, ale przede wszystkim dajemy propozycje usprawnień i optymalizacji.

Podpowiemy jak zoptymalizować koszty oraz podnieść skuteczność testów poprzez dobór technologii, narzędzi, zarządzanie danymi testowymi oraz szybkie uruchamianie testów w procesie CI\CD.

Robotyzacja procesów biznesowych

Automatyzujemy i robotyzujemy również  powtarzalne procesy biznesowe, dając Twojej firmie korzyści biznesowe w postaci oszczędności pieniądzy i czasu.

Testy automatyczne

Wszystkie typy aplikacji:

 • aplikacje webowe
 • aplikacje mobilne
 • aplikacje desktopowe

 

Najczęściej stosowany stack technologiczny:

 • języki programowania (Java, Python, C#)
 • Selenium
 • Cypress
 • Allure, TestNG, Grafana
 • Rest Assured
 • Jenkins (CI / CD)
 • rozwiązania chmurowe (AWS, Azure)
 • Postman, SoapUI
 • Jmeter, Gatling
 • SQL (bazy danych)
 • Kubernetes, Docker

 

Dlaczego my?

Zaplanujemy i wdrożymy najbardziej dopasowany i efektywny proces automatyzacji testów w Twojej firmie.

1

Weźmiemy na siebie cały etap testowania oprogramowania i automatyzacji testów w Twoim projekcie. Nie martw się o jakość oprogramowania – zostaw to profesjonalistom.

 

2

2

Wykonujemy wszystkie typy testów na każdym poziomie testowania. Mamy kompletne kompetencje testerskie i bogate doświadczenie zawodowe.

3

Wykonamy dla Ciebie testy automatyczne na żądanie. Nie musisz już rekrutować i utrzymywać dodatkowych specjalistów na chwilowe potrzeby projektowe.

 

4

Zlecenie testów na zewnątrz pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i czas oraz zoptymalizuje zasoby ludzkie Twojej firmy.

5

Szybkie wdrożenie w projekt, dzięki doświadczonym specjalistom i wyniesionemu doświadczeniu z wielu projektów.

 

6

Outsourcing, body leasing

Outsourcing całego procesu testowego bądź jego części, to coraz częstsza praktyka na rynku z uwagi na rosnące koszty utrzymania specjalistów IT, dużą rotację  oraz coraz poważniejsze trudności w ich rekrutacji.

A może chcesz mieć sprawdzone kompetencje na co dzień w swoim zespole? Nic prostszego! Możesz wynajać od nas specjalistów o ściśle określonych umiejętnościach. Outsourcujemy specjalistów na żądanie, na krótsze i te bardzo długie projekty. A to wszystko od „od ręki”, bez ponoszenia kosztów na rekrutacje i wewnętrzne utrzymanie pracownika.

Prowadzimy popularny kurs online, szkolimy stacjonarnie i online, uczestniczmy w konferencjach testerskich, wykładamy na uczelniach wyższych, pracujemy dla dużych rynkowych firm. Mamy świetną bazę osób związanych z testami ( zarówno osób doświadczonych, jak i początkujących). Wielu naszych kursantów chce się ciągle rozwijać, bądź czeka na swoją pierwszą pracę. Jeśli Wasza firma ma mniejszy budżet na nowe osoby, to możemy zaproponować również młodych, zdolnych juniorów po gruntownym przeszkoleniu i ze sporą wiedzą oraz umiejętnościami. Jeśli jest taka potrzeba, to we własnym zakresie doszkolimy te osoby z technologi, narzędzi używanych w Waszych firmach! Mamy duże możliwości poleceń i outsourcingu osób do szeroko pojętych testów oprogramowania.

Zostań naszym klientem, powierz nam cały proces testowy i nie martw się o jakość oprogramowania. Pomożemy również w koncepcyjnym wypracowaniu, wdrożeniu  i skoordynowaniu całego procesu testowego.

Współpracujemy z klientami w ramach przeprowadzania niezależnych testów oprogramowania, testów na żądanie, a także pełnej usługi testowania oprogramowania delegując zespoły testerów do projektów klienta.

A czy zastanawiałeś się kiedyś, czy w Twojej firmie proces jakości oprogramowania przebiega poprawnie?

Jako zespół doświadczonych specjalistów, którzy mają za sobą już dziesiątki projektów dla rynkowych firm, przeprowadzimy profesjonalny audyt Twojego procesu testowania oprogramowania! Oprócz oceny, wniosków, spostrzeżeń, przedstawimy proces poprawy i optymalizacji wszystkich badanych aspektów. Zaproponujemy i wyjaśnimy nowe rozwiązania, wpisujące się w oczekiwania i wymagania klienta. Usprawnij proces testowania i wejdź na wyższy poziom biznesowy!